Ještě než se pustíme do hodnocení sezóny, tak bychom chtěli vyjádřit veliké díky naší mateřské organizaci, která nás v našem závodění podporuje a díky ní se můžeme účastnit ligových závodů, které se v disciplíně plavané konají.

Úvodem bych vám chtěl představit nového člena našeho týmu a tím je: Martin Kobliha z Přerova, který se k nám přidal protože stejně jako my miluje závodění, plavanou a rybaření celkově. V roce 2015 závodil v pohárových závodech a umístil se v celostátní žebřícku na 133 místě s odchytanými pouze 10 závody.

Jako již tradičně naše příprava na sezónu začíná začátkem roku a to tak, že se celý tým scházíme celkem pravidelně každý měsíc a to i přesto, že někteří členové, jako Tomáš Konečný z Olomouce a Martin Kobliha Přerova, za námi jezdí do Hrušovan nebo Znojma. V únoru máme vypsané termíny závodů a tratě, na kterých se budou konat ligová kola.

Zjišťujeme, že hned první kolo se koná na trati v Brušperku nedaleko Ostravy a nikdo znás tuto trať nezná a nikdy na ní nechytal. Druhé kolo máme na známé trati v Uherském Hradišti, třetí kolo budeme mít konečně u nás a to na trati Dyje 5 Pavlov a na poslední kolo jedeme do Šumperku.

1.kolo druhé ligy Brušperk

Celý týden před závodním víkendem se snažíme získat co nejvíce informací od kluků, co tam jezdili trénovat a každý den si všichni voláme a vyhodnocujeme získané informace. Chystáme věci, krmení a udice na lov menších ryb jako cejn, plotice a menší kapříci. Už v pátek okolo 10:00 se scházíme přímo na trati a ve složení Jan Mais, David Burda, Tomáš Konečný a Aleš Pykal. Náhradníkem pro toto kolo je náš nový člen Martin Kobliha, který bude na břehu jako pozorovatel a trenér a bude se nám snažit dát co nejpřesnější informace v trati, ať všichni víme co se kolem nás děje.

Jdeme si namíchat krmení na trénink, který začíná v 12:00 a nanosit věci do sektorů. Hned po nakrmení začínáme chytat menší plotičky a občas někdo chytí i cejnka. Zkoušíme dva druhy krmení, ať zjistíme které bude lepší za zítřejší a nedělní závod. Ze začátku všichni chytáme na 13m děličku a po pár hodinách chceme vyzkoušet i odhod cca na 30m, jestli nestojí větší ryba dál. Jako bonusový úlovek se Davidovi podařilo ulovit krásného asi 70cm úhoře. Kapra jsme na děličku nechytili, tak to zkoušíme na odhoz. Každý z nás nastřílel základní krmení a i z odhozu chytáme stejně velké ryby. Trénujeme na sektoru D a končíme o něco dřív než je oficiální konec tréninku a jdeme se podívat po trati jak se daří ostatní soupeřům. Pobalíme věci a jdeme si rozdělat stany a připravit nocleh, ať máme dost času večer vyhodnotit trénink a vymyslet taktiku na sobotní závod. Domluvili jsme se, že se budeme snažit odlovit větší množství menších ryb na děličku a bokem si nakalíškujeme červy a kukuřici na kapry.

Je sobota ráno a jdeme losovat. Na sektoru „A“ máme Tomáše a to na A7, na sektoru „B“ je Aleš Pykal a to na B7, na sektoru „C“ máme Jendu a to na C1 a na sektoru „D“ je David. Popřejeme si hodně štěstí a pomalu si jdeme nanosit věci na místa a budeme čekat na signál přípravy, ať se můžeme začít chystat na samotný závod. Naštěstí je tady už i Martin s Míšou a pomáhají nám nosit věci. Martinovi jsme řekli vymyšlenou taktiku a bude se nám čtyřem snažit pomoct ze břehu. Start se rychle přiblížil a jdeme závodit. Všichni se snažíme dodržet určenou taktiku a končíme s výsledkem: Tomáš s 2.400g udělal 8, Aleš s 5.900g udělal 2, Honza s 5.580g udělal 3 a David s 4.280g udělal taky 8. Je to půl na půl a náš tým je po sobotě na 5.místě. Balíme věci, jdeme se najíst a hlavně vyhodnotit sobotní závod. Večer se snažíme přijít na to, co se stalo u Davida a Tomáše. Shodujeme se na tom, že taktika nebyla špatná a že v ní budeme pokračovat i nedělním závodě.

Asi v 5 ráno nás budí sousedi, kteří se zřejmě nemůžou dočkat a míchají vrtačkami krmení vedle našich stanů. Jdeme namíchat krmení a losovat. Na neděli jsme vylosovali: Na sektoru „A“ bude David a to na A8, na sektoru „B“ bude Honza a to na B2, na sektoru „C“ bude Aleš a to na C4 a na sektoru „D“ bude Tomáš a to na D8. Jdeme nanosit věci. Závod je odstartován a všichni se snažíme dodržet, co jsme si řekli. Výsledky neděle jsou: David na A8 a 8.360g udělal 4, Honza na B2 a 6.200g udělal 6, Aleš na C3 a 4.240g udělal 4 a Tomáš na D8 a 6.820g udělal 3. Oproti sobotě jsme se zlepšili a v nedělním závodě nám patří 4.místo. Celkově končíme na 3.místě společně s dalšími třemi týmy, ale protože máme nejmenší součet váhy za víkend, tak na nás zůstalo šesté místo. Odjíždíme s pocitem, že jsme první kolo nezvládli úplně podle představ, ale na druhou stranu šlo o první naše setkání s touto tratí, ostatní týmy nám moc bodově neutekly a na příště už budeme chytřejší, pokud se tady ještě druhé liga bude konat.

2.kolo druhé ligy Uherské Hradiště

Druhé kolo se konalo na nám velice dobře známé trati v Hradišti a troufnu si říct, že tuto trať máme skoro všichni rádi až na Tomáše, který přenechal svoje místo Martinovi. Tak budeme chytat ve složení Aleš, David, Jenda, Martin a Tomáš jako trenér. Měli jsme obavy, že na konci května tam moc velkých ryb nebude a budeme muset chytat oukleje na biče. I páteční trénink to naznačoval a jako všichni ostatní i my jsme trénovali oukleje a připravovali se na to, že se budou celý víkend chytat. Proto i taktika byla postavená na lovu ouklejí s tím, že budeme sledovat trať a čekat na info od Tomáše, jestli se chytá po trati velká ryba z děličky nebo boloňky a popřípadě přejdeme postupně na lov větší ryby. Sobotní los nám přidělil tato místa: na sektoru „A“ seděl Jenda a to na A5, na sektoru „B“ seděl David a to na B2, na sektoru „C“ seděl Martin a to C8 a na sektoru „D“ seděl Aleš a to na D5. Sobotní závod jsme odchytali poctivě oukleje s výsledkem: Jenda s 7.795g udělal 3, David s 6.300g udělal 3, Martin s 7.720g udělal 4 a Aleš s 6.170g udělal 7. Po sobotě jsme na 3. místě a už bylo vidět, že se začala občas chytat větší ryba, tak jsme se domluvili, že nedělní závod začneme stejně, ale že nepodceníme lov větších ryb na boloňky a poctivě je nakrmíme. Opět začneme lovem ouklejí a hned jak uvidíme vytáhnout velkou rybu, nebo nám Tomáš donese informaci, že se chytá velká ryba tak jdeme do lovu na boloňky. Pro nedělní závod máme tyto místa: A2 Martin, B3 Jenda, C1 Aleš a D2 David. Potvrdilo se přesně to, co jsme si mysleli a začala se chytat skoro po celé trati velká ryba (cejn, parma a sumec) jak z boloňky tak z děliček. Kromě Jendy, který tam velkou rybu neměl, jsme postupně všichni přešli na lov na boloňku. Výsledkem bylo, že Martin na sektoru A s 10.120g udělal 6, Jenda na sektoru B s 6.970g udělal 3, Aleš na sektoru C s 24.550g udělal 3 a David na sektoru D s 14.900g udělal 5. V nedělním závodě jsme skončili na 5.místě a za celý víkend jsme skončili na 5.místě.

3.kolo druhé ligy Pavlov

Máme tady konečně oblíbenou trať Pavlov. Všichni to na Pavlově dobře známe a lov na odhoz nás baví. Jezdili jsme poctivě trénovat a věděli, že na „domácí vodě“ musíme uspět, pokud chceme pomýšlet na celkové stupně vítězů. V pátek se scházíme na tréninku ve složení David, Martin, Jenda a Aleš. Tento víkend budeme bez Tomáše, protože měl už z loňského roku domluvenou výpravu na kapry do Maďarska. David poprosil našeho kamaráda Milana Čejdu, aby jel s námi jako trenér. Milda je bývalí druholigový závodník, tak nám bude moci pomoct s informacemi, co se kolem každého z nás děje. Sobotní závod začneme na těchto místech: David na A3, Jenda na B9, Aleš na C9 a Martin na D3. Na taktice nebylo co vymýšlet a tak jsme šli na to. David nalovil na A3 48.390g cejnů a vyhrál svůj sektor A, Jenda na „B“ s 15.100g udělal 6, Aleš na C a 11.870g udělal 4 a Martin na D a 4.915g udělal 7. Celkově jsme po sobotě na 4.místě a shodujeme se na tom, že v neděli budeme muset chytat líp a rychleji, ať nám neutečou stupně vítězů ve 3.kole a hlavně neztratíme kontakt s týmy na předních pozicích celkově. Na neděli jsme vylosovali: Aleš A2, David B3, Jenda C1 a Martin D2. Neděle bývají na všech tratích lepší na počet a váhy ryb a pro Pavlov to platí dvojnásob. S vědomím, že to nesmíme pokazit sami sobě a především týmu jsme šli do závodu a dopadlo to takto: Aleš na A2 a 44.800g vyhrál svůj sektor A, David na sektoru B s váhou 34.250g udělal 3 a měl velikou šanci na krásné umístění v jednotlivcích, Jenda na sektoru C a 25.465g udělal 4 a Martin na sektoru D s 17.030g udělal 7. V nedělním závodě končíme na pěkném 2.místě a všichni doufáme v dobré umístění ve 3.kole. Vyhlášení je tady a konečně se nám povedly stupně vítězů a jako velký bonus se povedly Davidovi také stupně vítězů. Náš tým se umístil ve třetím kole na 2.místě a David je 2. v jednotlivcích. Důležité taky je, že jsme po třech kolech pořád v kontaktu čelem a dobrým umístěním v tomto ročníku.

4.Kolo druhé ligy Šumperk

Je tu čtvrté a poslední ligové kolo. Jedeme do Šumperku a jediný, kdo na této trati chytal je Jenda, ale ten se posledního závodů nezúčastnil. Jenda nám poreferoval co a jakým způsobem se na této trati lovilo a my se připravili na poslední kolo. Další, kdo nám vypadl z týmu a účasti na posledním kole, byl Tomáš, protože měl pracovní povinnosti v zahraničí. Poprosili jsme Mildu a ten se ochotně s námi zúčastnil posledního kola a bojoval s námi o umístění na stupních vítězů. Už při pátečním tréninku bylo jasné, že poslední kolo bude zajímavé a že to nebude úplně jednoduché chytání. V sobotu jsme vylosovali takto: Martin seděl na A7, Aleš na B8, Milda na C7 a David D3. I přes neznalost tratě se nám povedlo v sobotní závodě docela uspět a to takto: Matrin na A7 s 11.630g udělal 5,5, Aleš na B8 s 9.900g udělal 2, Milda s 6.790g udělal 6 a David na D3 s 6.710g udělal 3. Po sobotě jsme se umístili na třetím místě a měli opravdu reálnou šanci udržet třetí místo i celkově, protože jsme byli třetí i celkově. Teď už jen zvládnout los nedělního závodu a závod samotný. Jdeme brzy spát a zvolená taktika ze soboty zůstala i na neděli. Los jsme měli takto: Aleš na A7, David na B6, Milda na C9 a Martin na D5. Po skončení závodu jsme si hned předávali informace, jak kdo chytal a zprávy nebyly vůbec dobré. Nepovedlo se nám udržet dobrý výsledek a dopadlo to takto: Aleš na A7 s vahou 5990g udělal 7, David na B6 udělal 6, Milda na C9 udělal 3 a Martin na D5 udělal 7. To pro nás znamenalo 6.místo za neděli a celkově v posledním kole jsme byli taky šestí a byl to nejhorší výsledek sezóny.

Jako tým jsme se díky tomuto špatnému výsledku umístili celkově těsně za stupni vítězů. V jednotlivcích za celou sezónu to dopadlo takto: Aleš se umístil na 6.místě, David na 12.místě, Jenda (který jedno kolo vynechal) na 26.místě, Martin (který také jedno kolo vynechal) na 28.místě a Tomáš (který vynechal dvě kola) na 41.místě.

Závěrem bychom moc rádi ještě jednou moc poděkovali za podporu naší mateřské organizaci MO MRS Hrušovany nad Jevišovkou. Velice si vážíme jejich podpory.

Děkujeme a budeme se snažit v dalších sezónách navázat na výsledky z roku 2014, kdy se nám povedlo vyhrát.